Wernisaż Bronisława Polnara z recitalem wiolonczelistki Anny Furkałowskiej

Home  /  Artykuły  /  Aktualności  /  Bieżąca strona
26 marca, 2011,

Wernisaż Bronisława Polnara z recitalem wiolonczelistki Anny Furkałowskiej

Termin: 26 marca 2011, (sobota) godzina 18.00
Miejsce: Studio ZENORI ART- Rozwadza

BOLESŁAW POLNAR

ur. 1952 w Opolu – grafik i malarz. Wypowiada się głównie w malarstwie i rysunku. Projektuje także plakaty oraz scenografie teatralne. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (1972-1977), gdzie zdobył dyplom z grafiki. Wystawiał swoje prace na licznych wystawach krajowych i zagranicznych.

Prowadzi w Opolu galerię BP Atelier, prezentująca różne akcje artystyczne, spotkania autorskie, koncerty, aukcje charytatywne i warsztaty twórcze. Więcej informacji www.bpolnar.neostrada.pl oraz www.bp-atelier.com. Członek naszego Stowarzyszenia.

ANNA FURKAŁOWSKA

Wiolonczelistka, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu oraz V Liceum Ogólnokształcącego w Opolu. Jest uczennicą Pani prof. Agnieszki Płoszejowskiej. Na wiolonczeli gra od 12 lat, jest to jej pasja, z którą wiąże swoją przyszłość. W tym roku zamierza zdawać egzamin do akademii muzycznej. Brała udział w wielu Międzynarodowych Kursach Mistrzowskich, m.in. w Łańcucie i Bałoszycach.

Podczas wernisażu Bolesława Polnara wiolonczelistka przedstawi w swoim mini recitalu wybrane części z pierwszej (G-dur) i trzeciej (C-dur) suity Jana Sebastiana Bacha na wiolonczelę solo.


Post Tags: ,Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.