The Slob – Zaduszkowy Koncert Jazzowy

Home  /  Artykuły  /  Aktualności  /  Bieżąca strona
30 października, 2011,

The Slob – Zaduszkowy Koncert Jazzowy

Termin: 30 października 2011 (niedziela) o godz 17:00
Miejsce: Teatr ZENORI ART- Rozwadza

Zespół  "The Slob" jest projektem stworzonym przez czwórkę muzyków – studentów Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach:

Jakuba Mielcarka – kontrabas. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie nagrodę "Złotych Gęśli" przyznawaną najlepszemu instrumentaliście podczas Festiwalu Nowa Tradycja. Występuje, tak jak jego ojciec w Kapeli Brodów, w Niszy oraz z Adamem Strugiem.

Kajetana Borowskiego – pianino. Osiągnął już 1 miejsce na International Jazz Contest w Tarnowie w kategorii solista.

Łukasza Kurka – perkusja. Miał przyjemność współpracować między innymi z takimi artystami jak: Andrzej Rusek, Grzegorz Kapołka, Dariusz Ziółek, Ruth Lynch, Emanuel Waldron, David Daniel, Przemyski Chór Gospel”, Tychy Gospel Choir – "God's Property" Big Bang Electric Jazz Group”, Stanisław Sroka Trio, Roman "Pazur” Wojciechowski, Gang Olsena, Kellie Rucker, Patsy Gamble, Jerzy Główczewski, Anthimos Apostolis, Leszek Cichoński, Lothar Dziwoki, Tomas Sanchez.

Jakuba Chojnackiego – saksofon. Ma na koncie współpracę z takimi artystami, jak Janusz Szrom, Anna Serafińska, Lora Szafran, Paweł Zielak, oraz zespołami: Kamila Wasickiego, Polsko-Niemiecką Orkiestrą Jazzową oraz Propaganda Dei.
Ich współpraca wykracza już poza ramy uczelni. Na koncercie zaprezentują standardy jazzowe w ich autorskich aranżacjach, jak również utwory takich muzyków, jak Miles Davis, Joshua Redman, Pat Metheny, Michael Brecker.

Dwóch wymienionych muzyków gościło już na scenie Studia ZENORI ART:

Jakub Mielcarek na poprzednich Zaduszkach jazzowych jako członek studenckiego zespołu jazzowego "Such a Jazz".
Jakub Chojnacki jako członek zespołu Kamila Wasickiego na czerwcowym koncercie "Chwyć mnie za rękę".


Post Tags: , ,Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.