Stanisław Soyka – Recital

Home  /  Artykuły  /  Aktualności  /  Bieżąca strona
30 października, 2013,

20131019-Zawiadomienie-Koncert Stanisława SoykiStowarzyszenie ZENORI ART zaprasza na recital
Stanisława Soyki

Miejsce: Dom Kultury w Koźlu przy ul.Skarbowej
Termin: 19 października 2013 r. (sobota)

Stanisław Soyka – śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom.

Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i …nie tylko.

Podczas koncertów więc można usłyszeć pieśni do słów Agnieszki Osieckiej z albumu "Tylko brać…Osiecka znana i nieznana", utwory z albumu "Stanisław Soyka śpiewa 7 wierszy Czesława Miłosza", klasyki Czesława Niemena z monografii "W hołdzie Mistrzowi", garść sonetów Shakespeare w sąsiedztwie takich szlagierów jak "Absolutnie nic", "Cud niepamięci" czy "Tolerancja".


Post Tags:Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.