Spotkanie z Krzysztofem Daukszewiczem

Home  /  Artykuły  /  Aktualności  /  Bieżąca strona
29 stycznia, 2011,

Spotkanie z Krzysztofem Daukszewiczem

Termin: 29 stycznia 2011, sobota – godzina 18:00
Miejsce: Teatr ZENORI ART- Rozwadza

Krzysztof Daukszewicz

- znany satyryk, poeta, kompozytor, gitarzysta i piosenkarz.

Od 1976 roku współtworzył kabaret Gwuść z którym zdobywał nagrody. W 1976 roku zadebiutował w I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim w autorskim programie kabaretowym "Dookoła Wojtek", za który otrzymał II nagrodę. W roku 1978 przeniósł się do Warszawy, gdzie do 1981 występował w kabarecie "Na Pięterku" Związku Polskich Autorów i Kompozytorów. W latach 1979-84 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym zrealizował własny spektakl satyryczny "Dziury na drodze" oraz musical dla dzieci "Dzieci taty Zeusa". W latach 1983 – 86 prowadził wraz z Januszem Gajosem kabaret "Hotel Nitz". Od roku 1986 do 1990 współpracował z kabaretem Pod Egidą.

Realizował autorskie recitale i programy telewizyjne takie jak: "Na tronie", "U pana Krzysia", "Rozmowy ze zgryzem". Jest autorem sztuk teatralnych "Cycek", "Bunkier", zbioru satyrycznego "Między Worłujem a Przyszłozbożem", wielu książek, licznych piosenek oraz felietonów .Od 2005 roku jest stałym gościem na antenie programu "Szkło kontaktowe" nadawanego w TVN24.

W trakcie koncertu będziemy mieli możliwość zakupienia płyt oraz książek naszego gościa.


Post Tags: ,Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.