Spektakl „Goła Baba”

Home  /  Artykuły  /  Aktualności  /  Bieżąca strona
4 marca, 2011,

Spektakl "Goła Baba" monokomedia dla jednej aktorki – Joanna Szczepkowska

Termin: 4 marca 2011, piątek – godzina 18:00
Miejsce: Teatr ZENORI ART- Rozwadza

Reżyseria: Dariusz Jezierski
Obsada: Natalia Miśkiewicz
Realizacja: Teatr Nowej Sztuki

Sztuka powstała na bazie książki, określanej mianem „monodramu pełnego wdzięku, humoru i ironii”. Znana polska gwiazda małego i dużego ekranu oraz scenicznych desek kpi w opowiedzianej przez siebie historii z kryzysu gustu, usiłując przekonać czytelnika do własnych sądów na temat sztuki, sukcesu i życia.

To zaproszenie do przewrotnego dialogu o prawdzie i fałszu, komercji i sztuce: o trudnej nagości i modnej, efektownej goliźnie.

Monodram oznacza teatralną nagość… Aktorka staje samotnie przed publicznością i świadomie obnaża swój warsztat z wszelkimi jego zaletami i ułomnościami. W tym czasie publiczność rozlicza ją z każdego oddechu, gestu, spojrzenia…

Fragment popremierowej recenzji:

"Goła Baba" to dość lekki spektakl, monodram dostarczający rozrywki w formie i treści. Zobaczyliśmy Natalię Miśkiewicz w dwóch odsłonach.

Kobiety z Parasolką – cudownie leciutkiej, z klasycznym gestem i baletowym krokiem, lirycznej, odrobinę sentymentalnej, melancholijnie wycofanej, ale pogodzonej samej z sobą, trochę smutnej, nawet, jeśli bez sukcesu, robiącej to, co umie i lubi. Mającej swoją idee fix. Sala wypełniona a słyszalność aktorki doskonała. Pewna powtarzalność czy przewidywalność ruchu mogła przynieść niektórym oglądającym znużenie.

I Gołej Baby. Na chłopsko-babską swadę widzowie zareagowali żywiołowo, nawiązał się natychmiastowy kontakt z widownią. Dała czadu – wyzywająca, zbyt głośna, wulgarna właściwie. Każdy ruch, gag i … autentyczna bezczelność, zasługuje na same superlatywy. Ależ się działo! Znalazł się jednak taki moment, że się przeczuwało jakieś drugie dno.

A striptiz? Naprawdę seksowny, z wyuzdaną łatwością, przyznaję nie bez zazdrości. Nie darmo mówi się, że więcej seksapilu mają krąglejsze kobiety. Udowodniła to! Jeszcze drobna uwaga, dosyć długa chwila zbierania szmatek, pakowania, po pokazie pozwoliła oswoić zaskoczenie, ustępując miejsca wyczekiwaniu…


Post Tags:Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.