Koncert zespołu Kroke

Home  /  Artykuły  /  Aktualności  /  Bieżąca strona
16 kwietnia, 2015, Grzegorz

20150418-Koncert KROKEW sobotę 18 kwietnia w Zakątku Kultury Zenori Art odbędzie się koncert znanej na całym świecie zespołu Kroke.

Założona w 1992 roku przez trójkę przyjaciół grupa wywodzi się z Krakowa, a swój pierwszy "krążek" wydała w 1993 roku. Dzięki unikalnemu stylowi szybko została zauważona nie tylko przez publiczność, ale także artystów i twórców z całego świata. Trio współpracowało między innymi z Anną Marią Jopek, Edytą Geppert, Mają Sikorowską, Krzyszofem Herdzinem oraz wieloma artystami z zagranicy, w tym norweskim zespołem Tindra, hiszpańskim skrzypkiem Diego Galazem, mongolską wokalistką Urną Chahar Tugchi a także Stevenem Spielbergiem i Peterem Gabrielem. Utwór "The Secrets of The Life Tree" w wykonaniu Kroke znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu Davida Lyncha Inland Empire z 2006 roku.

W sumie od początku swojego istnienia grupa nagrała 10 albumów studyjnych i 2 koncertowe. Dwa spośród nich otrzymały status Złotej Płyty. Były to "Feelharmony" oraz "Ten".

W najbliższą sobotę zespołowi towrzyszyć będzie Sławek Berny – znany polski perkusista, członek zespołu Grzegorza Turnaua, Orkiestry Adama Sztaby, projektu Śrubki.

Serdecznie zapraszamy 18 kwietnia o godzinie 19:30.


Post Tags: , , ,